Едгарс Кудурс: Біогазова галузь в Україні потребує підтримки

 

Галузь біогазу в Україні необхідно більше підтримувати. Це дає: незалежність від імпортерів енергії, більш чисте середовище і більше робочих місць, підвищує ефективність сільського господарства, зазначає експерт Європейсько-українського енергетичного агентства Едгарс Кудурс.

Серед причин, що пояснюють необхідність виробництво біогазу Кудурс називає зміну загального балансу споживання енергії. Використання відновлюваних енергоресурсів (ВЕР) впливає не тільки на навколишнє середовище і природу, але також створює сприятливе середовище для довгострокового розвитку.

Також експерт нагадує, що установки біогазу утилізують відходи (в т.ч. відходи виробництва), наприклад, сільськогосподарські, продовольчі, відходи від біо-палива, комунальні відходи і так далі. «На даний момент, технології установок біогазу розвинені настільки, що можна використовувати також солому, пташиний послід (велика проблема в Україні), або від пристроїв очищення cтічних вод, і т. п. Отже установки біогазу вирішують не лише проблеми енергетики, а й проблеми переробки та утилізації відходів», - говорить Кудурс.

За його словами, якщо порівнювати біогазовий сектор зі стандартними секторами (вітер, сонце і вода), то тільки виробництво біогазу збільшує цінність середовища.

Також він зазначає, що стабільність і довгостроковість дуже важливі для виробництва електроенергії і розвитку держави і лише виробництво біогазу може забезпечити стабільну діяльність. «Чи можемо ми стверджувати, що в наступні два тижні буде достатній вітровий потік? Чи можемо ми стверджувати, що наступного літа буде достатньо сонця і води в річках? Чи можемо ми бути впевнені, що наступне літо буде сонячне? НІ, але ми можемо бути впевнені, що у нас буде достатньо субстрату/сировини для виробництва біогазу, тому що ми можемо планувати і організовувати його. Зазвичай власник виробництва біогазу планує сировину на 12 місяців. Це забезпечує стабільність не тільки виробникові енергії і банкам, а й постійну подачу енергії, наприклад, компаніям з розподілу електрики, тому що їм у свою чергу необхідно планувати свої можливості забезпечити жителів достатньою кількістю енергії», - запевняє Кудурс.


Источник: http://ua-energy.org/

Cодержание

Главная