Комітет ініціював депутатський запит до прем’єр-міністра щодо заміщення природного газу в бюджетній сфері

 

Комітет енергетичної незалежності України ініціював депутатський запит до прем’єр-міністра України Микола Азарова щодо розробки Програми заміщення природного газу електроенергією та альтернативними місцевими видами палива у бюджетній сфері. Запит був направлений від імені народного депутата, голови підкомітету ВР з питань житлово-комунального господарства Зіновія Шкутяка.

В обгрунтуванні запиту наводяться розрахунки, що підтверджують економічну доцільність використання електричної енергії та альтернативних видів палива у виробництві теплової енергії.

Зокрема, при опаленні будівлі площею 100 кв. м. за допомогою електроенергії, економія, у порівнянні з опаленням за допомогою газу, складає 119 грн. щомісяця (вартість опалення електроенергією при встановленні багатотарифного лічильника – 566 грн., вартість опалення газом – 685 грн.).

При комбінованому опаленні (вдень – газ, вночі – електроенергія), економія буде ще більш суттєва – близько 300 грн. щомісяця. Щомісячні витрати у цьому випадку складуть лише 388 грн.

Те ж саме стосується і відновлюваних джерел енергії. Зокрема, використання твердого біопалива в 1,8 рази дешевше за «блакитне» паливо, якщо вартість природного газу складає 2650 грн. за 1000 м3, і в 1,33 дешевше за вугілля, якщо його вартість не менше 1600 грн. за 1 тонну.

«Ці цифри підтверджують, що нам потрібно використовувати власні енергоносії, а не сподіватися лише на імпортований російський газ, який давно вже перетворився на фактор політичного тиску. У нас є потенціал для заміщення «блакитного палива», потрібна лише політична воля і, принаймні, в бюджетній сфері ми це можемо зробити в найближчий рік-два. Причому ефект від такого рішення буде значний. Як мінімум, сотні мільйонів зекономлених кубічних метрів газу», – підкреслив голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн.

За його словами, Комітет буде відслідковувати долю запиту та проводити різноманітні експертні обговорення, які б змусили уряд ініціювати відповідну програму по заміщенню електроенергією та місцевими видами палива природного газу в бюджетній сфері, а також програму популяризації використання власних енергоносіїв при опаленні приміщень у приватному секторі.

«Уряд у цьому питанні повинен дослухатися до експертів та громадськості, адже час газового лобі давно сплинув, сьогодні Україна вже не може далі продовжувати проводити ту енергетичну політику, яку вона проводила останні 20 років», – підсумував Іван Надєїн.
 

Источник: http://www.uaenergy.com.ua/

Cодержание

Главная