Юлія Березовська: Ринок "зелених" товарів та послуг в Україні може збільшитись вдесятеро до 2020 року

 

Ринок "зелених" товарів та послуг в Україні може зрости у десять разів до 2020 року, про це заявила Юлія Березовська, директор конкурсу ділових та соціальних "зелених" проектів Green Awards Ukraine 2011.

"На сьогодні сегмент "чистих технологій" є швидкозростаючим, ми очікуємо зростання інвестицій в енергоефективність, наслідком якого є ріст попиту на енергоефективне устаткування та товари, на практичний етап реалізації вийшли великі інфраструктурні проекти відновлювальної енергетики, крім того, можна констатувати зростання інтересу до "зелених" технологій у сегменті будівництва житла преміум-класу та офісних центрів класу А, зростає кількість проектів сегменті "зеленого" ритейлу та туризму", - розповідає директор конкурсу ділових та соціальних "зелених" проектів Green Awards Ukraine 2011. Експерт зазначила, що за оцінками професійного видання CleanTech, у 2010 році ринок "зелених" товарів та послуг в Україні складав близько 15 мільярдів гривень, а за підсумками 2011 року, як прогнозується, зросте до 20 мільярдів гривень.

"Ми очікуємо на реалізацію проектів у сфері водопостачання та каналізації, а також переробки та утилізації відходів. Це два великих сектори, роль яких важко переоцінити у забезпеченні життєдіяльності міст, тож такі проекти є надважливими. На жаль, сьогодні в Україні усе ще існують бар’єри, які перешкоджають реалізації інвестиційних проектів у цих сферах. Якщо найближчим часом вдасться створити сприятливе законодавче поле, уже у найближчі 2-3 роки ринок екологічно чистих технологій, товарів та послуг зросте у рази. Ми прогнозуємо, що до 2020 р. обсяг "зеленого" ринку перетне позначку 100 мільярдів гривень", - впевнена Юлія Березовська.

Разом з тим, як зазначає експерт, оцінки сегменту мають певну похибку, адже на сьогодні в Україні система збору даних Держкомстату не адаптована до міжнародної системи ОЕСР (Євростат). У зв’язку з розвитком "зеленої надбудови" над практично кожною сферою підприємницької діяльності, наразі є доцільним введення реєстру підприємств, чия діяльність відноситься до сектору екологічних товарів та послуг. Також, як вважають в оргкомітеті Конкурсу Green Awards Ukraine, необхідним є виділення в статистичних бюлетенях та звітах видів діяльності по класифікатору видів економічної діяльності у більш широкому обсязі, а до основного опитувальника по звітності підприємств бажано включити додаткову екологічну складову по обсягу реалізованої продукції/послуг.

 

Источник: http://ua-energy.org/

 

Cодержание

Главная