Оновлену Енергостратегію можна очікувати в березні 2012 року

 

Ірина Петренко

 

 

Як виявилося, стратегічною розробкою оновленої Енергетичної стратегії України займається велика кількість людей. Окрім Фонду "Ефективне управління", коригуванням стратегічного документу найближчим часом буде займатися Інститут загальної енергетики Національної академії наук України.

Про це "Українській енергетиці" повідомив директор Департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості Микита Константінов.

"Тендер на коригування Стратегії виграв академічний інститут Кулика [Інститут загальної енергетики НАНУ]. Залишились виключно технічні моменти [пов’язані з підписанням контракту]. Де-факто вони вже працюють", – сказав він.

За його інформацією, документ розробляється по розділам, кожен з яких буде прийматися на колегії Міненерговугілля. "Було прийнято рішення готувати та розглядати по розділам. Вона [оновлена Енергетична стратегія] попередньо розглядається на колегії та приймається по розділам", – зазначив Константінов.

Структура документу, за його словами, залишиться та сама. "Вже є вугільний розділ, практично готовий розділ з відновлюваної енергетики, зараз розробляється нафтогазовий та ядерний розділи", – відмітив він.

Микита Константінов підкреслив, що коли міністерство буде мати остаточно всі розділи документу, її буде представлено на обговорення з громадськістю. "[Оновлена Енергетична стратегія] буде обговорюватись", – запевнив він.

Наостанок, Микита Константінов підкреслив, що очікувати цього варто не раніше березня наступного року. "В якомусь вигляді до березня місяця буде", – констатував він.

Довідка "Української енергетики":

Згідно доручення Кабінету Міністрів України організацією коригування (оновлення) Енергетичної стратегії України займається група експертів Фонду "Ефективне управління" в рамках робочої групи "Модернізація паливно-енергетичного комплексу та розвиток інфраструктури".

Фонд "Ефективне управління" створений 2007 року за ініціативою Ріната Ахметова.

Iнститут загальної енергетики НАН України створено 1997 року, його очолює академік НАН України Михайло Кулик.

 

Источник: http://ua-energy.org/

 

Cодержание

Главная